EHS szakember/szakmérnök szakirányú továbbképzési szakok
(Environment, Health and Safety Specialist /Engineer, magyarul: Környezetvédelmi, munkaegészségügyi és munkabiztonsági szakember/szakmérnök)
Képzési forma, tagozat
- Levelező tagozat
Képzési idő
- 4 félév
- vagy kreditbeszámítással 2 félév
Az EHS szakember/szakmérnök továbbképzési szak sajátosságai a Debreceni Egyetemen:
Félévenként 5 alkalommal, 2 napon (péntek-szombat) történik az oktatás. A 4 féléves összes óraszám 3600 óra, melyből 360 óra intézményi, 3240 óra pedig egyéni felkészülést jelent. A tantervi háló alapján a hallgatók összesen - a teljes kurzusra vetítve - 120 óra gyakorlati és 240 óra elméleti oktatásban, azaz összesen 360 óra képzésben részesülnek (ebbe beletartozik a szakdolgozat készítésre, illetve konzultálásra szánt 30 óra is). Az egy hétvégére jutó tanórák száma 18.
A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök, és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték az alábbiak:
- Alapismeretek: 35 kredit
Az EHS tanulmányokhoz szükséges Környezeti elemek és azok védelme, Környezetegészségtan és -epidemiológia, Munkaegészségtan, Munkavédelem, Tűzvédelem és EHS kommunikáció témakörökbe tartozó ismeretek.
- Szakmai törzsanyag: 30 kredit
Speciális, az adott területre vonatkozó EHS ismeretek, elsősorban az EHS jogi háttere, Környezetvédelmi mérések, Toxikológia és ökotoxikológia, Megújuló erőforrások, Munkabiztonság, Tűzvédelem témakörökbe tartozó ismeretek.
- Speciális szakmai ismeretek: 45 kredit
EHS jogi háttere, Környezetvédelmi engedélyezési eljárások és környezeti hatástanulmányok, Hulladékgazdálkodás, Integrált irányítási ismeretek, Környezetirányítás, Munkaegészségtan, Kockázatbecslés, Kémiai- és iparbiztonság témakörébe tartozó ismeretek.
Összességében a hallgatóknak a szakdolgozat nélkül 110 kreditet kell megszerezniük. A szakdolgozat kreditértéke: 10. A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 120 kredit.
A kontaktórák típusai: