31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
31 júl
DE-siker a triatlon bajnokságon
A második helyen végzett a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) triatlon versenyén Arany Attila Csaba, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának elsőéves gyógytornász hallgatója.
30 júl
Slágeres dalt írtak a DEAC-nak
Különleges hangulatú dal készült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Képzési Központjában. A ZK egykori hallgatója által írt modern, lelkesítő szerzemény megszületése minden DEAC-drukker és sportoló számára hiánypótló mérföldkő lehet.
28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
21 júl
A kapusképzést segíti a DEAC edzője
A DEAC férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője, Bíró Imre spanyol és mexikói kollégáinak tart online előadást július 23-án a kapusképzésről. A szakember célja, hogy minél több tudatosan játszó kézilabdakapust neveljenek világszerte.
17 júl
DEAC-workshop Mádon
Az egyetemi sportklub előtt álló szezonról, a feladatokról, a szakosztályokat érintő aktualitásokról, a feljutó csapatokra váró kihívásokról, valamint a szakosztályokat kiszolgáló szervezeti egységek tevékenységéről is szó volt a kétnapos mádi rendezvényen.
17 júl
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
15 júl
Újabb buszokkal bővült a DEAC flottája
Örömteli pillanatoknak lehettek szemtanúi, akik jelen voltak a Debreceni Egyetem főépülete előtt tartott ünnepélyes átadáson: a DEAC vezetői két Mercedes-Benz Reform-S Tourist típusú járművet vehettek át.

A tájékoztatót megismertem.