01 júl
Holland nyári kurzus a BTK-n
A Debreceni Egyetem ad otthont idény nyáron a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) hagyományos éves kurzusának, amelyet 2007 után második alkalommal szervez meg az intézmény Bölcsészettudományi Karának Néderlandisztika Tanszéke.
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
Összefogás a jövő mérnökeiért
Az MTMI, azaz a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok népszerűsítése, és a képzésekre jelentkezők számának növelése volt a célja a Debreceni Egyetem most záruló projektjének. A 2017-ben indult programban nagy hangsúlyt kaptak a középiskolások pályaválasztását segítő rendezvények, a szakkörök, nyílt napok, és több online tananyagot is kidolgoztak. A mintegy 800 millió forintos projektben az egyetem három kara vett részt.
Népegészségügyi szakembereket avattak
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának 199 végzőse kapta meg oklevelét a pénteken megtartott diplomaosztón. Többek között népegészségügyi ellenőrök, gyógytornászok, dietetikusok, népegészségügyi, egészségügyi menedzserek tettek esküt a Díszudvaron rendezett ünnepségen.
Monográfia Kárpátalja történetéről
A Debreceni Egyetem Tanárképzési Központjának szervezésében Magyarországon elsőként mutatták be pénteken a Learning Centerben a „Kárpátalja története. Örökség és kihívások” című kötetet. A monográfia a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Történelem- és Társadalomtudományi Tanszéke, valamint a Lehoczky Tivadar Társadalomtudományi Kutatóközpont kiadásában jelent meg 2021-ben Beregszászon.
A tanév utolsó Szenátusa
Magasabb vezetői pályázatokat rangsorolt, címek és kitüntetések adományozásáról szavazott, valamint döntött a kari struktúra módosításáról a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület júniusi ülésén határozott a karok következő tanévre vonatkozó képzési programjairól is.
Ismét volt mit ünnepelni
Egy év elteltével csütörtök este ismét összegyűltek a város-, az egyetem és a szakosztályok vezetői, edzői és sportolói, hogy közösen elevenítsék fel a DEAC újfent sikeres szezonját.
Nagyköveti látogatás
Oktatási, kutatási és innovációs együttműködési lehetőségekről egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor és az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete, Saud Alshamsi a Debreceni Egyetemen. A szerdai látogatáson szó volt egyebek mellett az intézményt körülvevő vállalati ökoszisztémáról, illetve az Arab Emírségek gazdaságfejlesztési törekvéseiről is.
Nemzetközi történészkonferencia a DE-n
„Mercenaries and Crusaders - Zsoldosok és keresztesek (1202–1480)” címmel rendez nemzetközi tanácskozást június 22. és 24. között a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete az intézmény Főépületének Karácsony Sándor termében.
Gyermekirodalomról felnőtteknek
A szeptemberben induló gyermek- és ifjúsági irodalmi szakember szakirányú továbbképzésről tartott könyvbemutatóval egybekötött tájékoztatót csütörtökön a Pagony Könyvesboltban a Debreceni Egyetem (DE) Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Kommunikáció, Irodalom, Dráma (KID) Tanszéke a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetével közösen.

A tájékoztatót megismertem.