10 aug
Űrszakembereket képeznek a Debreceni Egyetemen
Innovatív táplálkozási és űregészségtudományi szakember képzés indul a Debreceni Egyetemen. A szakirányú továbbképzési szakon a táplálkozástudományban és az egészségtudományban jártas szakembereket képeznek, akik képesek a hosszú űrutazással, illetve az exoplanétákon való tartózkodással kapcsolatos problémák kezelésére. A képzés az UniSpace program részeként szeptemberben kezdődik.
04 aug
Duplázott a könyvtár
Megvédte „a hónap legaktívabb szervezeti egysége” címét a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár. Akárcsak júniusban, úgy júliusban is a könyvtár dolgozói mozogtak a legtöbbet és gyűjtötték ezzel a legmagasabb pontszámot az intézmény Dolgozói Mozgásprogramjában.
29 júl
Új folyótérképezési módszer
Egy nemzetközi kutatási együttműködés legújabb eredményeként félautomata hidromorfológiai térképezési eljárást fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszékének munkatársai.
28 júl
Villamosmérnök mesterképzés: sikeres akkreditáció
Elindulhat a villamosmérnök mesterképzés a Debreceni Egyetemen. A képzésben a Műszaki Kar, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Informatikai Kar közösen vesz részt. A három kar együttműködésének köszönhetően a hallgatók komplexebb, az ipar elvárásainak még inkább megfelelő tudást szerezhetnek. A képzés 2023 februárjában kezdődik.
28 júl
DE kollégiumok: közelgő határidő
A felvételi után itt a kolivadászat ideje. Augusztus 5-ig adhatják be kollégiumi jelentkezésüket a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói. Az intézmény Debrecenben, Hajdúböszörményben, Nyíregyházán és Szolnokon összesen 15 kollégiumban 1277 férőhelyet biztosít a gólyáknak.
27 júl
Pótfelvételi: iDE érdemes jelentkezni
Elindult a pótfelvételi eljárás, a Debreceni Egyetemen az önköltséges képzések mellett állami ösztöndíjas képzésben 43 alapképzési vagy osztatlan szakra lehet jelentkezni augusztus 5-ig. Újdonság, hogy az idei pótfelvételin olyan szakok is elérhetők, amelyeket az általános felvételi során nem hirdetett az intézmény.
22 júl
Felvételi: élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárás eredményeként összesen 6502 elsőéves hallgató kezdheti meg szeptembertől a tanulmányait a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. A 2022-ben felvett hallgatók létszáma a pótfelvételivel, a határon túli felvételivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt szeptemberre várhatóan eléri a tízezret.
21 júl
Egyetem Tér: tudomány és szórakozás egy helyen
Új helyszínen, minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel várja a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér a fesztiválozókat. A Debreceni Egyetem a négy nap alatt tizenhat standnál kínál izgalmas látnivalókat és több mint negyvenféle programot.
19 júl
Müzli az Egyetem Téren
Minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, beszélgetésekkel várja a fesztiválozókat a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér. Szerdán a Müzli és a Debrecen BSC Kerekasztal beszélgetésén multinacionális cégek vezetőit ismerhetik meg testközelből az érdeklődők.
19 júl
Ha nyár, akkor is egyetem!
Két év kényszerű kihagyás után idén ismét jelenléti formában rendezi meg 35 országból érkező 108 résztvevővel hagyományos kurzusát a debreceni Nyári Egyetem. A tanórák mellett nyelvi fejlesztő, társalgást gyakorló, sport- és kulturális programok is várják a diákokat július 18. és augusztus 12. között.

A tájékoztatót megismertem.