21 feb
Az éllovast fogadják
A Debreceni Egyetem röplabdacsapata a jó formában lévő Pénzügyőrt látja vendégül az Extraligában. Hokisaink megkezdik a küzdelmeket a negyeddöntőben, a Csíkszereda ellen párharc első két mérkőzését vasárnap és hétfőn rendezik. Parkettre lép floorball- és kézilabdacsapatunk is.
20 feb
Megkezdődik a rájátszás
Véget ért a jégkorongbajnokság középszakasza, hétvégétől már a negyeddöntőben küzdenek a csapatok. Kialakultak a párosítások is, a DEAC a Csíkszeredával került össze.
19 feb
Szenior Egyetem tavasszal is
Az orvoslás jövőjéről, a helyes szájápolásról, az Alföld piramisairól, valamint az aranybulla királyairól és a magyar történelem Mohács utáni időszakáról is szó lesz a Szenior Egyetem 2019/2020. tavaszi félévének programjában. Az első előadást február 28-án, pénteken 16 órától tartják.
17 feb
„Oktatás – Informatika – Pedagógia”
A digitális pedagógia tudományban és oktatásban betöltött szerepe állt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA DAB Neveléstudományi Munkabizottsága közös szakmai konferenciájának középpontjában, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
17 feb
Magabiztos nyitány
A rosszul sikerült erdélyi túra után hétfőn este az éllovas Ferencvárost fogadja a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Röplabdázóink magabiztosan nyertek az utánpótlás-válogatott ellen, de győztek kézilabdázóink és floorballosaink is. Női futsalegyüttesünk nem tudta kiharcolni a továbbjutást.
14 feb
A Magyar Kupa négyes döntője a tét
A Debreceni Egyetem női futsalcsapata a Tolna ellen lép parkettre a Magyar Kupában. Hokisaink erdélyi túrán vannak, míg röplabdázóink Rácalmáson folytatják Extraliga-szereplésüket. Kézilabdázóink számára megkezdődik a tavaszi szezon, floorballcsapatunk az első helyért játszik.
14 feb
Érettségifelkészítők a TTK-n
Biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából szervez az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseket a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesen látogatható.
13 feb
Nagyköveti látogatás az egyetemen
Az oktatás és gazdaság területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett Izrael magyarországi nagykövete, Yacov Hadas-Handelsman bemutatkozó látogatásán. A diplomatát Bartha Elek oktatási rektorhelyettes fogadta.
13 feb
Robotika az óvodapedagógiában
A robotika és a robotprogramozás oktatását, illetve óvodapedagógiai célú felhasználásának fejlesztését támogatja az National Instruments csütörtökön átadott két Lego robotika eszközkészlete, amelyet a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara kapott.
10 feb
Parádéztak futsalosaink
Kiütéses győzelmet arattak a Debreceni Egyetem női és férfi futsalosai a bajnokságban. Két röplabdacsapatunk mérkőzése ugyanakkor nem sikerült. A kosarasok kedden a PVSK-t fogadják.